سفارش تبلیغ
صبا ویژن

چه غذاها و خوراکی هایی برای افسردگی مضر هستند؟ (تحقیقات جدید)

7 غذایی که ممکن است سبب تشدید افسردگیتان شود؛ اما خیلی از این مواد ممکن است برای شما و اطرافیانتان دوست داشتنی نباشند. تحقیقات نشان میدهد که آنچه مصرف می کنیم، به سیستم های لیمبیک، یعنی ارکان عاطفی بدن می رسند. طبق جدیدترین تحقیقات چندین موسسه پزشکی معتبر دنیا، 7 ماده غذایی زیر بدترین غذاهایی هستند که سبب افسردگی می شوند.

اگر تغذیه بدی داشته باشیم، احساس بدی نیز خواهیم داشت. هفت غذایی که باید از خوردن آن پرهیز کنید:

1- شکر تصفیه شده

 این راهی است که به نظر می رسد، می تواند برای ما 20 دقیقه انرژی جزئی فراهم آورد. با این حال، شکر تصفیه شده باعث کاهش میزان قند خونمان می شود، در نتیجه خمار میشویم که سبب به هم ریختن خلق و خویمان میشود، انرژیمان تحلیل مییابد و سبب اختلال در خواب میشود.

2- شیرین کننده های مصنوعی

آسپارتام مادهء مضری است. مخصوصاً اگر در معرض افسردگی هستید. این محصول انتقال دهنده عصبی سروتونین را مسدود می کند و باعث خستگی های خلقی، سردرد و بی خوابی می شود. از جمله شیرین کننده های مصنوعی NutraSweet یا Equal و همچنین شنیدن اخبار بد میباشند. اگرواقعا نیاز به یک نوشابه دارید، بهتر است از آن استفاده نکنید چرا که شکر تصفیه شده، در حالی که غذای سالم نیست، برای شما بهتر از مواد موجود در نوشابه است. (Splenda در حال حاضر سالمتر به نظر میرسد.)

3- غذای فرآوری شده

مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شده یا فرآوری شده مانند نان سفید، غلات، ماکارونی و یا غذاهای میان وعده می تواند تاثیرات مشابهی بر میزان قند خونتان به اندازه خوردن یک سبد پر از دانههای ژله ای داشته باشد. پروسه تهیه شیرینیها مثل دوناتها با یک روش مشابه تهیه میشوند. بعد از اینکه انسولین خونتان بالا رفت خستگی، خلق و خوی گرفته و عصبانیت شما تمام میشود.

ادامه مطلب لینک زیر:

چه غذاها و خوراکی هایی برای افسردگی مضر هستند؟ (تحقیقات جدید)